Yoga pre seniorov z Ružinova

04. decembra


SD Prievoz, Kaštieľska 30 streda o 10:00

Vzhľadom o veľký záujem sa Mestská časť Bratislava – Ružinov a Cultus Ružinov rozhodli zaviesť ďalšie skupinové cvičenie pre seniorov z Ružinova a to úplne zadarmo.

Začiatkom januára tohto roku sa otváral nový kurz cvičenia yogy pre seniorov v SD Prievoz a kapacita cvičiacich sa ihneď zaplnila. Yoga sa tak stala obľúbeným cvičením medzi seniormi a na ich žiadosť sa otvára nový kurz, aby tak dostali možnosť si zacvičiť i ostatní seniori z Ružinova.

Bezplatné cvičenia yogi budú prebiehať každú stredu od 10:00 do 11:00 v Spoločenskom dome Prievoz, Kaštieľska 30. Skupinové cvičenie je určené pre seniorov s trvalým bydliskom v Ružinove.

Zápis nových cvičiacich sa uskutoční 4. decembra 2019 o 9:00 v SD Prievoz. Je nutné si na zápis priniesť občiansky preukaz, cvičiaci úbor a karimatku. Cvičiaci obdržia potrebné pokyny a inštrukcie pri zápise alebo u inštruktorky yogi na tel. č. 0905 834 301. Kapacita cvičiacich je obmedzená.

Prvé cvičenie yogi sa bude konať po zápise a to 4. decembra 2019 o 10:00 v SD Prievoz.

Yoga pre seniorov je pre každého, kto si rád zacvičí jednoduché, ale veľmi účinné cvičenia. Tieto yogové cvičenia pomáhajú zlepšiť rovnováhu a stabilitu, predísť osteoporóze, zlepšiť pohyblivosť kĺbov a pružnosť svalov. Cviky taktiež uvoľňujú svalstvo od stuhnutosti a zastavujú ich skracovanie, ku ktorému dochádza pri dlhodobom nedostatku pohybu, alebo pri jednostrannom pohybe. Relaxačné techniky pôsobia na zlepšenie spánku a sú skvelou prevenciou depresie a úzkosti. Yoga je šanca na zmenu k lepšiemu a zdravšiemu životu aj pre ľudí v zrelšom veku!