STOROČIE MIROSLAVA ZIKMUNDA

06. novembra


DK Ružinov, Ružinovská ulica pondelok o 14:00

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na podujatie STOROČIE MIROSLAVA ZIKMUNDA, ktoré sa uskutoční v pondelok 6. 11. 2017 o 14.00 h v Dome kultúry Ružinov.

Popis podujatia:
Životopisný film Storočia Miroslava Zikmunda prináša osobitý pohľad na búrlivé dejiny dvadsiateho storočia očami muža, ktorý poznal celý svet. Bol počatý za Habsburgovcov, narodil sa päť mesiacov po vzniku prvej republiky. Prežil 2. svetovú vojnu, zažil nástup komunizmu i jeho pád. ŠtB bol označený ako “nebezpečná osoba najvyššej triedy nebezpečnosti”. Pobýval v Afrike, keď zanikal koloniálnej systém. Stretol sa s pre-zidenty, zoznámil sa s Gagarinom aj Hillarym. Zažil nástup demokracie a “Všetkým-šného” kapitalizmu … Vydajme sa naprieč dejinami a nechajme si rozprávať príbeh minulého storočia prostredníctvom muža, ktorý ho zažil.

Dátum:
6. 11. 2017

Miesto:
Spoločenský dom Nivy, Súťažná 18

Hrajú:
Režie: Petr Horký
Scénář: Petr Horký
Kamera: Pavel Otevřel
Hudba: Radka Vranková, Robert Jíša
Hrají: Miroslav Zikmund (herec, a.z.), Jiří Hanzelka (a.z.), Miroslav Sáva Zikmund, Petr Horký, Ludvík Vaculík, Kryštof Hádek (vyp.), Aleš Procházka (vyp.), Jan Plachý (vyp.), Petr Horký (vyp.), Jiří Čada (vyp.)ô

Dĺžka predstavenia:
97 min

Vstupné:
ZADARMO pre seniorov z Ružinova