ŠTEFAN BOBOTA-RUŽINOVSKÁ GALÉRIA

06. novembra


DK Ružinov, Ružinovská ulica pondelok od 16:30 do 20:00, 20. Decembra

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov ŠTEFANA BOBOTU, ktorá sa uskutoční v pondelok 6.11.2017 o 16.30 h v Ružinovskej galérii v DK Ružinov.

Popis podujatia:
Dňa 6.11.2017 sa uskutoční slávnostné otvorenie výstavy Štefana Bobotu o 16.30 v DK Ružinov.

Štefan Bobota patrí k výrazným osobnostiam slovenskej maľby a grafiky druhej polovice 20. storočia. Je známy aj ako autor mnohých monumentálnych diel, realizovaných v interiéroch i exteriéroch škôl a kultúrnych, obytných i spoločenských objektov. V tvorbe do architektúry využíva širokú škálu výtvarných techník od keramiky cez sklo, mozaiku, intarziu, štukolustro, až po maľbu na drevo. V poslednom období sa venuje predovšetkým komornej maľbe v technikách olej a akryl.

Tvorbu Štefana Bobotu od počiatku charakterizovala tvarová štylizácia, sklon k plošnej redukcii tvarov a výrazný posun smerom ku geometrickej abstrakcii. Vychádzajúc zo surrealistickej poetiky a niektorých princípov novej figurácie Štefan Bobota dospel k veľmi svojskej interpretácii námetov prostredníctvom presvedčivých štylizovaných znakov a symbolov. Predstavujú okamih dotyku a prelínania sa detailov reality a nefiguratívnej farebnej skladby, v ktorej výrazný a expresívne pôsobivý kolorit a čierna kresbová línia zohrávajú dominantnú úlohu.

Mária Horváthová

Dátum:
6.11. – 20.12.2017

Miesto:
Dom kultúry Ružinov, Ružinovská 28

Vstupné:
ZADARMO

828x465_rg11