SISSI

01. marca


DK Ružinov, Ružinovská 28 štvrtok o 19:00

FENOMENÁLNE PREDSTAVENIE SISSI, KTORÉ OBLETELO CELÝ SVET, V PODANÍ TANEČNÍKOV EXPERIDANCE A SÓLISTOV 100-ČLENNÉHO CIGÁNSKEHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRA Z BUDAPEŠTI PRICHÁDZAJÚ DO RUŽINOVA

! VYPREDANÉ, ĎAKUJEME !

Vstupenky na predstavenie SISSI už nie sú k dispozícii, s radosťou Vás privítame na inom predstavení z programovej ponuky CULTUS Ružinov.

 

Svetoznáme maďarské tanečné divadlo ExperiDance prichádza po prvý krát na Slovensko s fenomenálnou divadelnou inscenáciou Sissi. Nádherný príbeh lásky v podaní desiatok tanečníkov a sólistov 100-členného cigánskeho symfonického orchestra z Budapešti prichádza do Ružinova a to v DK Ružinov 1. marca 2018 o 19.00 h.

Kráľovná Alžbeta, známa ako Sissi, sa v roku 1854 vydala za cisára Františka Jozefa I. a vo veku 16 rokov sa stala prvou dámou Rakúskej ríše. Krásna a citlivá žena utiekla dusivým obmedzeniam. Našla šťastie a lásku v Maďarsku, kde ju uctievala šľachta, najmä gróf Gyula Andrássy, považovaný za najkrajšieho muža v krajine. Avšak ich náklonnosť sa nikdy nenaplnila.

Tento legendárny príbeh lásky inšpiroval ExperiDance Production a Budapest Gypsy Symphony Orchestra. Hrdinami tanečnej drámy sú slávna kráľovná a krásna cigánka, ktoré tancujú buď napäté alebo búrlivé momenty nikdy nedosiahnutej vášne. Láskavé stretnutia a rozchádzania sa konajú na plese, kde sólisti Budapeštianskeho cigánskeho symfonického orchestra poskytujú živú tanečnú hudbu. Jedná sa o najlepšie divadelné predstavenie spomedzi národných vystúpení v Maďarsku.

Súbor ExperiDance vznikol v roku 2000 a ich predstavenia videlo viac ako milión divákov v 40 krajinách sveta. Vystúpenia ExperiDance sú výnimočné, divácky veľmi atraktívne, predstavujú zábavu, profesionálny tanec a vrcholovú technickú realizáciu. Hlavným choreografom a riaditeľom súboru je Román Sándor, ktorého tvorba vychádza z folklóru. Ako choreograf pracoval pre maďarské Národné divadlo, spolupracoval na viacerých filmoch, je diplomovaným majstrom klasického baletu v Národnej tanečnej akadémii.

Vstupné: 25 €, 30 €

Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal SK.

Podujatie podporili Mestská časť Bratislava-Ružinov, Cultus Ružinov a SLOVNAFT, a.s.