RUŽINOVSKÝ VIANOČNÝ JARMOK

20. decembra


pred DK Ružinov, Ružinovská 28 nedeľa o 10:00

VIANOČNÝ JARMOK PREDČASNE ZATVÁRAME

Milí priatelia,

rok 2020 bol pre vás ako i nás organizátorov podujatí veľmi namáhavý. Snažili sme sa počas celého roka prinášať do Ružinova kultúru a dobrú náladu, pokiaľ nám to opatrenia dovoľovali.

Koniec roka sme chceli vám Ružinovčanom spríjemniť prostredníctvom menšieho, bezpečného vianočného jarmoku pred DK Ružinov. Týmto projektom sme chceli symbolickým prenájmom pomôcť aj stánkarom, aby si aspoň trochu pred sviatkami zarobili na vianočné darčeky pre svojich najbližších.

Žiaľ, pod hrozbou vysokej pokuty ktorú si nemôžeme dovoliť, sme dnešným dňom museli zrušiť Ružinovský vianočný jarmok pred DK Ružinov.

Pevne veríme, že takto o rok sa v zdraví stretneme pri pohári dobrého vianočného punču a mastnom chlebíku na tradičných adventných nedeliach, ktoré sme pre vás s láskou pripravovali počas minulých rokov.

Ďakujeme za porozumenie.

==================================================================================
Tento rok sa mnohé hromadné podujatia museli zrušiť vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu a tak prišli jarmokári a stánkari o jediný zdroj svojho príjmu.
Mestská časť Bratislava Ružinov a CULTUS Ružinov sa rozhodli podať pomocnú ruku. Ponúkajú priestor za symbolickú sumu jarmokárom a stánkarom, aby tak mohli predávať svoje vlastnoručne vyrobené výrobky alebo občerstvenie. Na predajcov majú len jedinú podmienku a tou je priniesť vianočnú atmosféru vo forme vianočne vyzdobeného stánku/foodtracku. Viac info pre predajcov na: sara.kenova@cultusruzinov.sk
Ružinovský vianočný jarmok sa bude nachádzať pred Domom kultúry v Ružinove to od 4.12. do 20.12.2020.

⌚OTVÁRACIE HODINY
po – pia: 16.00 – 21.00
so – ne: 10.00 – 21.00

Návštevníci budú môcť podporiť predajcov kúpou vianočných výrobkov a pochúťok.
☕Pred DK Ružinov to rozvonia vianočnými dobrotami ako je grilovaný oštiepok, či lokše s huhacinou, langoše, vianočný burger, domáce koláče a mnoho iného. Návštevníci trhov budú môcť ochutnať z výberu vín, medoviny a horúcej čokolády.

vianočných stánkov bude aj predajný sortiment od lokálnych predajcov, ktorí ponúknu rôzne vlastnoručne vyrobené výrobky ako napríklad vianočné dekorácie, výrobky z dreva, ručne pletené čelenky a čiapky, háčkované šité zvieratká a podobne.

♻Podujatia organizované v Ružinove sú vždy priateľské k životnému prostrediu a preto i Ružinovský vianočný jarmok bude ekologický. Na jarmoku je zakázané používanie plastových riadov, pohárov a príborov. Vianočný punč ale i ostatné dobroty sa budú podávať výhradne v kompostovateľnom riade. Všetok odpad sa poctivo triedi a kompostuje.

V areáli Vianočného jarmoku sa budú dodržiavať protipandemické opatrenia ako je povinnosť nosiť rúško, dodržiavať odstup 2 m a dezinfekcia rúk. K dispozícií nebude miesto na sedenie, zakúpené jedlo si tak návštevník vychutná v pohodli domova.