RUŽINOVSKÝ LEGOLAND

31. januára


DK Ružinov, Ružinovská 28 nedeľa o 10:00

VZHLAĎOM NA PROTIPANDEMICKÚ SITUÁCIU JE RUŽINOVSKÝ LEGOLAND ZATVORENÝ AŽ DO ODVOLANIA.====================================

Najväčšia súkromná výstava legokociek prichádza po dvojročnej pauze opäť do bratislavského Ružinova. Výstava je doplnená o nové Lego témy ako: Pán prsteňov, Lego Friends mesto, Power Miners, Lego Technic, Krotitelia duchov a mnoho iného. Celkovo sa môžu návštevníci tešiť na viac ako 3000 modelov.

Fanúšikovia modelov legendárnej stavebnice Lego®, si budú môcť pozrieť výstavu od 28. novembra 2020 do 31. januára 2021 a to v Dome kultúry Ružinov na Ružinovskej 28.

Usporiadatelia pripravili pre návštevníkov približne 30 rôznych tematických scénok s rytiermi, pirátmi, hrdinami zo svetov Star Wars alebo aj Pána prsteňov. Modelové Lego mesto zavedie deti do sveta dopravnej techniky, skvelých vozidiel a mnohých ďalších doplnkov. V Lego mestskej premávke sa stále niečo deje a deti tu objavia autá rôznych druhov, cesty, vlaky, lode, ale aj vrtuľníky. Vystavovať sa bude viac ako 3000 modelov vytvorených z tisícov kusov dôverne známych kociek.

Návštevníkov isto poteší aj súťaž o stavebnice Lego. Výhercovia budú vyžrebovaní zo zlosovateľných lístkov na konci výstavy: Pravidlá súťaže TU.

„Lego zbieram od detstva. Myšlienka zorganizovať Lego výstavu vznikla na jednom veľtrhu v roku 2017, kde som sa dozvedel, že vlastním najpočetnejšiu zbierku Lego modelov na Slovensku a dokonca i v strednej Európe. Prvú väčšiu výstavu som pripravil spolu s Cultusom a to v roku 2018 v Dome kultúry v Ružinove. Vzhľadom nato, že výstava mala enormný úspech, rozhodli sme sa výstavu zopakovať a to i v čase korony. Koncepciu ako i výstavu modelov sme doplnili o nové Lego témy“, hovorí Andrej Ďurík, vystavovateľ najväčšej súkromnej zbierky Lego modelov v strednej Európe.

Vstupné pre malých i veľkých staviteľov je 3 €. Vstupenky sa dajú zakúpiť priamo na mieste.

Otváracie hodiny výstavy:
Utorok od 16.00 h – 19.30 h
Štvrtok od 16.00 h – 19.30 h
Sobota od 10.00 h – 17.00 h
Nedeľa od 10.00 h – 17.00 h

Pre školy a škôlky je možnosť objednania individuálnej prehliadky výstavy mimo otváracích hodín. Cena pre žiaka je 2 € a učitelia zdarma. Je potrebné si včas rezervovať termín online:

REZERVÁCIA PRE ŠKOLY A ŠKÔLKY

Podujatie pre vás pripravili mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov v spolupráci s World of Bricks.

Podujatie je organizované za dodržania prísnych protipandemických opatrení. Vstup iba s rúškom.