RUŽINOVSKÉ RETRO MÚZEUM I OTVORENIE

10. septembra


DK Ružinov, Ružinovská 28 štvrtok o 18:00

Novou zaujímavosťou v Ružinove je Ružinovské retro múzeum, v ktorom majú návštevníci možnosť vidieť predmety typické pre obdobie bývalého režimu. Slávnostne ho otvorí jeho krstný otec Ružinovčan a zároveň aj hudobná legenda 80. rokov Peter Hečko.

Ružinovské retro múzeum nie je klasické múzeum, kde návštevníci vidia len exponáty uložené vo vitrínach za sklom, je totiž zariadené na štýl bytu z čias dávno minulých. Tvoria ho tri miestnosti s tradičnými retro kuriozitami. Medzi nimi sa nachádzajú predmety bežnej potreby, dekorácie, elektronika v podobe walkmanov a magnetofónov, ale aj typický retro nábytok. V múzeu sú vystavené tiež diplomy a štátne vyznamenania, nachádzajú sa tam časopisy a knihy či hračky typické pre obdobie 70. a 80. rokov.

Retro múzeum je určené pre každého, kto chce zažiť netradičný pohľad nad dobou nedávno minulú, zabaviť sa, alebo sa vážne zamyslieť nad historickými súvislosťami tejto doby. Taktiež je voľne prístupné pre školky a školy.

Múzeum je situované na prvom poschodí v DK Ružinov, na Ružinovskej 28. Otváracie hodiny sú každý deň od 8:00 do 20:00 hod., okrem štátnych sviatkov a dni pracovného pokoja.

Slávnostné otvorenie Ružinovského retro múzea sa bude konať 10. septembra o 18:00 hod. v DK Ružinov, Ružinovská 28.

Vstupné je dobrovoľné.

Ružinovské retro múzeum pre vás zrealizovali MČ Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov.