Ružinovské hodové slávnosti 2018

29. septembra


Park Andreja Hlinku sobota od 15:00 do 22:00, 30. Septembera

PROGRAM

29.9. SOBOTA
13:00 Ružinovská cykločasovka
Ružinovská ulica

PARK A. HLINKU
15:00 príhovor partnerských miest
15:00 Krúžkovanie Ružinova
voľnočasové aktivity v Ružinove
15:00 Rodinné súťaže
15:15 Vystúpenia partnerských miest – Znojmo (CZ), Tapolca (HU), Umag (HR)
16:30 Vyhlásenie výsledkov Ružinovskej cykločasovky
17:00 BAC/DC – AC/DC revival
18:00 Tomáš Botló
19:15 Cigánski diabli
20:45 Jana Kirschner

PRED DK
16:00 Ľudová hudba Ružinovčan
19:00 Hodová diskotéka
+ kolotoče

30.9. NEDEĽA
PARK A. HLINKU
15:00 príhovor zástupcov cirkví
15:00 Rodinné súťaže
15:15 To najlepšie z ružinovských škôl
16:30 FS Karpaty
17:30 Kornel Kadlubiak exGravis
18:30 Dara Rolins
20:00 BOBAN MARKOVIĆ ORKESTAR

PRED DK
16:00 Salamander
19:00 Hodová diskotéka
+ kolotoče

KOSTOL SV. VINCENTA DE PAUL
11:00 Slávnostná hodová sv. omša

_________________________________________________________________________

Mestská časť Bratislava – Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú všetkých Ružinovčanov na tradičné Ružinovské hodové slávnosti, ktoré sa uskutočnia v dňoch 29. a 30. septembra 2018.

Hlavný program v Parku A. Hlinku otvorí Dušan Pekár – starosta Ružinova so zástupcami partnerských miest. Nasledovať bude koncert AC/DC revival Bratislava, ako aj vystúpenie Tomáš Botló ( Official ), známeho zo show Česko Slovensko má talent. Jeho hudba spája rómske melódie s džezom, latinom, flamengom, funkom či popom. Podvečer vystúpi jedna z najlepších orchestrálnych zoskupení Cigánski Diabli-Gypsy Devils, ktorá prinesie originálne nové virtuózne skladby a jedinečné aranžmány a to s nesmiernou dávkou temperamentu. Vrcholom večera bude koncert slovenskej pop-music, speváčky – skladateľky a multinásobnej držiteľky hudobných ocenení naprieč viacerými hudobnými žánrami Jana Kirschner (official page).
Ružinovčania sa môžu taktiež tešiť na tradičnú Ružinovskú cykločasovku, súťaže pre rodiny s deťmi, ako aj na Krúžkovanie Ružinova 2018, kde sa na jednom mieste budú prezentovať organizácie, združenia, školy, tanečné súbory, športové kluby, seniorské centrá a iné subjekty z Ružinova, ktoré po celý rok ponúkajú voľnočasové aktivity.
Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravená Ľudová hudba Ružinovčan, kolotoče a hodová diskotéka.

Nedeľný program začne slávnostnou hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul.

Nedeľný kultúrny program bude pokračovať príhovorom zástupcov cirkví, ktoré pôsobia v Ružinove. Divákom sa ďalej predstavia talentovaní žiaci z ružinovských škôl ako aj Folklórny súbor Karpaty. Na hlavnom pódiu sa diváci môžu tešiť na koncert kapely Kornel Kadlubiak exGravis, ktorý naspieval hity Skúšky z lásky, Júlia, či Zapni rádio. Večerný program zaháji kráľovná československého popu, Dara Rolins. Finále hodov bude patriť najlepšej a najuznávanejšej srbskej dychovej kapele Boban Marković Orkestar. Práve tento Orkestar hral na soundtracku filmov režiséra Emira Kusturicu “Arizona Dream” a “Underground”. Na svetoznámom festivale Guča festival – Dragačevski sabor trubača dychovej hudby v srbskej Guči, kam každoročne mieria státisíce divákov, získali radu prestížnych ocenení (Boban Marković je jediný v histórii, kto získal od všetkých členov poroty najvyššie známky, preto sa zo svojho rozhodnutia odvtedy súťažnej časti nezúčastní).
Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravený koncert skupiny Salamander, kolotoče a hodová diskotéka.

Organizátor, CULTUS Ružinov, a.s. oznamuje, že v rámci verejného podujatia s názvom Ružinovské hodové slávnosti 2018, bude zhotovená fotodokumentácia a videozáznam z podujatia za účelom jeho propagácie v médiách. Ako účastník/účastníčka verejného podujatia konanej v Parku A. Hlinku, beriem na vedomie, že svojou účasťou na tomto podujatí súhlasím, že môže organizátor verejnej akcie, CULTUS Ružinov, a.s. so sídlom Ružinovská 28, Bratislava, vyhotoviť fotografie alebo video záznam zachytávajúci moju podobizeň a následne ju zverejniť na svojich internetových stránkach, sociálnych sieťach a v iných médiách. Organizátor zároveň prehlasuje, že bez súhlasu dotknutej osoby nebude zverejňovať ďalšie osobné údaje účastníkov