RUŽINOVSKÉ HODOVÉ SLÁVNOSTI 2017

23. septembra


Park Andreja Hlinku, Ružinovská ulica sobota o 13:00

MČ Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú všetkých Ružinovčanov na tradičné Ružinovské hodové slávnosti.

Piatok: Sister Soul /USA/
Sobota: Lojzo, Richard Müller, Gypsy čáve, Nezmaři, Zenit, hodová diskotéka
Nedeľa: Vratko Rohoň, Polemic, No Name, Fidlikanti, hodová diskotéka

Presný program prinesieme čoskoro.

PIATOK
Ružinovské hodové slávnosti zaháji v piatok gospelový koncert troch speváckych dív z USA s názvom SISTER SOUL. Hostia si budú môcť vypočuť známe piesne ako Amazing Grace, Let It Rise, Oh Happy Day, Glorious a mnohé iné. Členky Sister Soul okrem mnohých vlastných projektov hudobne spolupracovali aj s umelcami ako Michael Jackson, Celine Dione, Whitney Houston, či BB King. 
Vstupenky na tento koncert budú v sieti Ticketportal.

 

SOBOTA
Sobotný program Ružinovských hodov začne v Parku Andreja Hlinku slávnostným otvorením starostom MČ Ružinov Dušanom Pekárom a zástupcami partnerských miest Ružinova zo Znojma (ČR), Umagu (HR) a Tapolca (HU).
Program bude pokračovať Ružinovskou hodovou cykločasovkou. Od druhej bude prebiehať Krúžkovanie Ružinova, ktoré ponúkne široký výber krúžkov a aktivít. Návštevníci sa môžu taktiež tešiť na vystúpenia hudobných zoskupení partnerských miest Jazz Hunters (Znojmo, CZ), Gold Orleans (Tapolca, HU) a Blue Dream (Umag, HR), program bude pokračovať koncertom skupiny GIPSY ČÁVE, ľudovej hudby FIDLIKANTI, folkovej country skupiny NEZMAŘI, či kapely LOJZO.

Vrcholom večera bude koncert legendy slovenskej pop-music, RICHARDA MÜLLERA.

 

NEDEĽA
Nedeľný program hodov začne o 11.00 h slávnostnou hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul. Priaznivci športu si prídu na svoje na FitCamp Challenge Day – crossfitovej súťaži vo Fitcampe, či na IV. ročníku Ružinovskej jedenástky v areáli FK Interu Bratislava.

Hlavný nedeľný program otvorí starosta Ružinova Dušan Pekár spolu so zástupcami cirkví, ktoré pôsobia v Ružinove. Divákom sa najprv predstavia talentovaní žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy Prokofievova, detských folklórnych súborov Trávniček a Prvosienka, ako aj Folklórny súbor Karpaty a tanečná škola TS Dansy.

Kultúrny program bude pokračovať retro koncertom kapely ZENIT s hitmi Pigi čaj, či Keď ťa nechá dievča. Na hlavnom pódiu sa diváci môžu tešiť na akustický koncert frontmana kapely INÉ KAFE Vratka Rohoňa. Tie najlepšie tanečné ska piesne zaznejú v podaní skupiny POLEMIC. Záver Ružinovských hodových slávností bude patriť kapele NO NAME.

plagat_hody_2017

 

Mediálny partner:

citylife-logo-5