header shadow

RUŽINOVSKÉ FARMÁRSKE TRHY

18. marca


DK Ružinov sobota od 08:00 do 14:00, 18. Marca

Bryndza zo Zázrivej, koláč „štedrák“ z Banskej Bystrice či kváskový chleba z Jahodnej. Aj takýto sortiment a mnohé ďalšie tradičné slovenské výrobky ponúknu farmárske trhy, ktoré sa po prvýkrát budú konať aj v Ružinove už túto sobotu 18. marca 2017 od 08:00 hod. do 14:00 hod. pred Domom kultúry Ružinov. Opakovať sa budú vždy po 14 dňoch. Milovníci tradičných slovenských potravín si od soboty 18. marca 2017 prídu v Ružinove na svoje. Pravidelne každé dva týždne sa pred Domom Kultúry Ružinov na Ružinovskej 28 budú konať farmárske trhy.

Na sobotňajších farmárskych trhoch si budú môcť návštevníci zakúpiť výrobky z rôznych kútov Slovenska. Nebude tam chýbať kváskový chleba z Jahodnej, ktorý vydrží aj 4 dni čerstvý. Pre niektorých bude možno novinkou typický slovenský koláč „štedrák“, ktorý má poschodia z maku, orechov, lekváru a tvarohu. Návštevníci si budú môcť zakúpiť aj zdravú bryndzu, ovčí syr a iné mliečne výrobky zo Zázrivej. K tomu domáce maslo, jogurty, vajcia, cestoviny či víno z Modry – dokonca aj ríbezľové či jahodové. Na svoje si prídu aj milovníci mäsa a zabíjačkových špecialít, tešiť sa môžu na výrobky kvalitné klobásy, jaternice, huspeninu či oškvarky.  Lákadlom budú aj moravské frgále od výrobcov z Rožňova pod Radhoštem. Okrem toho bude na farmárskych trhoch aj stánok so sezónnou zeleninou, medom od včelára, slovenským makom a mnohými ďalšími tradičnými produktmi.

Farmárske trhy pripravila v spolupráci so spoločnosťou Farmárske trhy, s.r.o. spoločnosť Cultus Ružinov, a.s. Opakovať sa budú pred Domom kultúry Ružinov každú druhu sobotu od 18. marca 2017.

 

web_plagat_farmarske_trhy