DETSKÉ KINO: ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ

29. apríla


Kino Nostalgia, Súťažná 18 sobota o 16:00

Cultus Ružinov a MČ Bratislava-Ružinov v spolupráci s kinom Nostalgia pozývajú všetky deti a rodičov na rozprávkové premietania Ružinovského detského kina, ktoré budú zadarmo v kine Nostalgia vždy poslednú sobotu v mesiaci.

Prvé premietanie prinesie dobrodružnú rozprávku Čarodejník z krajiny Oz a bude sa konať v sobotu 29. apríla 2017 o 16.00 h v Kine Nostalgia v Spoločenskom dome Nivy.
Čarodejník z krajiny Oz je klasická filmová rozprávka o Dorotke, ktorú spolu so psíkom Totom odniesla víchrica z Kansasu ďaleko do podivnej zemi Oz. Späť domov by jej mohol pomôcť snáď len tajomný čarodejník, ktorý v zemi vládne. Na ceste za ním stretne plechového drevorubača, strašiaka a zbabelého leva, s ktorým prežije mnoho dobrodružstiev.
Obľúbený Čarodejník z krajiny Oz získal v roku 1940 dvoch Oscarov za najlepšiu pieseň a najlepšiu filmovú hudbu. Okrem nich sa uchádzal aj o ocenenie za najlepší film, výpravu, farebnú kameru a vizuálne efekty.
“Rada by som pozvala všetkých rodičov a deti z Ružinova na prvé premietanie, ktoré uvedie práve túto skvelú rozprávku. V Cultuse Ružinov chceme prinášať kultúru všetkým Ružinovčanom bez ohľadu na vek a sociálnu vrstvu. Rada by som sa touto cestou poďakovala Mestskej časti a kinu Nostalgia za to, že nám vyšli v ústrety.” hovorí riaditeľka Cultusu Ružinov, Andrea Kozáková.
Vstup bude voľný pre všetky rodiny s deťmi. Viac informácií na cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.