Ružinovské detské kino | Artur a minimojovia

26. októbra


SD Nivy, Súťažná 18 sobota o 16:00

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás v spolupráci s Kino Nostalgia pozývajú na podujatie RUŽINOVSKÉ DETSKÉ KINO, ktoré sa koná 26. október o 16:00 v Spoločenskom dome Nivy, Súťažná 18 v Kine Nostalgia. Vstupné ZADARMO až do naplnenia kapacity sály.
 
Artur a minimojovia | animovaná rozprávka | USA, Fr., 2006, 103 min.
 
Príbeh, ktorý je určený pre malých i veľkých. Arturova cesta je dôkazom, že niekedy i tí najmenší môžu dokázať veľké veci. Desaťročný Artur žije s babkou v malom dome na dedine. Rovnako ako všetky deti, aj on je fascinovaný rozprávkami, ktoré mu babka rozpráva. Zdá sa mu o afrických kmeňoch a neuveriteľných príbehoch, ktoré sú popísané a namaľované v čarovnej knihe jeho dedka, ktorý pred niekoľkými rokmi záhadne zmizol.
Idylické časy skončia v okamihu, kedy im hrozí zabavenie domu. Situácia vyzerá beznádejne. Jedinou šancou je dedkov poklad, ktorý je údajne ukrytý kdesi na záhrade, v Ríši Minimojov, roztomilých malých škriatkov, o ktorých Arturovi rozprával dedko. Malý Artur sa rozhodne odvrátiť hroziace nebezpečenstvo a vydá sa hľadať pomoc práve do Ríše Minimojov… Vo filme sú hrané i animované sekvencie.
 
Réžia: Luc Besson
Scenár: Luc Besson
Hudba: Eric Serra
Hrajú: Freddie Highmore, Mia Farrow, Madonna, Jimmy Fallon, Ron Crawford, David Bowie, Penny Balfour, Doug Rand, Adam LeFevre, Saul Jephcott, Lee Delong, Christian Erickson, Oxmo Puccino, Tonio Descanvelle, Snoop Dogg, David Suchet, Ezra Knight, Emilio Estevez, Robert De Niro, Harvey Keitel, Rob Corddry, Nate Corddry, Erik Per Sullivan, Chazz Palminteri, Anthony Anderson, Jason Bateman, Kirsten Lehfeldt, Marc Libert
 

TRAILER: