Ružinovská zima 2019

22. decembra


Ružinov nedeľa o 09:00

Advent je obdobie, počas ktorého sa tešíme na najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. Aj tento rok pripravil Cultus Ružinov a MČ Bratislava Ružinov veľké množstvo podujatí. Ružinovská zima začína 1. decembra, zapálením prvej adventnej sviece a končiť bude 22. decembra vianočným koledovaním v podaní FS Karpaty pred Domom kultúry v Ružinove.

Každú nedeľu o 16:00 pred DK Ružinov, zapália adventnú sviecu predstavitelia farností z Ružinova spolu s ružinovským starostom. Pripravený je aj kultúrny program a tradičné občerstvenie. Vystúpia žiaci SZUŠ Mierová, ZSZ Cantus a ZUŠ sv. Cecílie. Posledná adventná nedeľa bude patriť FS Karpaty a ich vianočným koledám.

Program bude pokračovať 3. decembra Medovníkovými tvorivými dielňami o 17:00 v SD Prievoz.

Mikuláš so svojimi pomocníkmi navštívi viacero štvrtí v Ružinove, aby tak urobil radosť všetkým deťom. Tento rok nezavíta Mikuláš ako už tradične do Parku A. Hlinku ale na klzisko pred Domom kultúry v Ružinove a to 5. decembra o 17:00. Deti sa môžu tešiť na popoludnie plné športových disciplín. Všetky deti dostanú na záver sladkú odmenu. Obľúbené Prievozské tvorivé dielne budú doplnené o príchod Mikuláša 6. decembra o 17:00 v SD Prievoz, Kaštieľska 30. Pre rodiny s deťmi je 7. decembra o 10:00 v SD Nivy na Súťažnej 18 pripravené vianočné premietanie animovaného filmu Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla. Po premietaní príde Mikuláš a rozdá všetkým deťom sladkosť. Na vianočné filmové premietanie sa je nutné prihlásiť na email peter.presinsky@cultusruzinov.sk.

Tradičné Prievozské Vianočné trhy sa konajú 9. decembra o 17:00 v SD Prievoz. Pre návštevníkov je pripravená súťaž o najkrajšiu detskú pohľadnicu, koledy s DFS Trávniček, tvorivé dielne, tanečné vystúpenie Siluet a tradičný adventný trh z vlastnoručnými výrobkami.

Deti sa môžu tešiť na obľúbenú ČitárničkuAnjelské tvorivé dielne 10. decembra o 17:00 v SD Prievoz.

Tohtoročné Ružinovské folklórne Vianoce s FS Karpaty sa uskutočnia 12. decembra o 18:00 v DK Ružinov, po ktorom sú všetci návštevníci pozvaní na kapustnicu. Vstupenky na Ružinovské folklórne Vianoce si môže zadarmo vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove na recepcii v DR Ružinov, každý deň od 2.12. od 7:00 do 22:00. Kapacita je obmedzená.

Rozprávkové bábkové dopoludnie O zvončekovi Končekovi sa odohrá 14. decembra o 10:30 v SD Nivy.
Francúzsku komédiu Vianoce a spol. si vychutnajú seniori z Ružinova na filmovom premietaní 16. decembra o 14:00 v SD Nivy.

Súčasťou Ružinovskej zimy, bude aj charitatívna zbierka vianočného pečiva pod názvom Upečené z lásky. MČ Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vyzýva všetkých dobrých ľudí, ktorý radi pečú a majú dobré srdce, aby tento rok napiekli o trochu viac pre tých, ktorým vianočné pečivo na stole bude chýbať. Zbierka vianočného pečiva sa bude konať 18. decembra od 16:00 do 19:00 v DK Ružinov.

Vstupné na všetky podujatia je zadarmo.

Viac informácií na www.cultusruzinov.sk a na FB Cultus Ružinov.

Organizátorom podujatia sú MČ Bratislava Ružinov a CULTUS Ružinov. Festival podporil YIT, Ružinovský športový klub, Kino Nostalgia a Divadlo Tandem.