Ružinovská promenáda – Pocta legendám

16. júna


Park Andreja Hlinku nedeľa o 15:00

PROGRAM

14:30 ZUŠ Exnárová spieva najkrajšie slovenské melódie

15:30 Pocta Karolovi Duchoňovi
Ludo Kuruc a Orchester Gustava Broma

16:45 QUEENSHOW
vtiahne vás svojím prevedením
a reálnym zvukom legendárnej kapely

18:15 Beatles goes Baroque
nesmrteľné skladby legendárnej skupiny Beatles v barokovej úprave v podaní orchestra Slovenského národného divadla

19:45 Pocta svetovým legendám
Ondřej G. Brzobohatý, Andrea Zimányiová, Ivana Regešová a Orchester Gustava Broma

sprievodné podujatia:
– street food zóna
– promenáda medzi kávou
– piknik v parku /stačí vám prázdny piknikový košík, o ostatné sa postaráme/
– jarmok v parku
_________________________________________________________________________________________

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú stráviť príjemné nedeľné popoludnie na Ružinovskej promenáde, ktorá si tento rok uctí najväčšie slovenské a svetové legendy.
Podujatie zaháji koncert ZUŠ Exnárova, na ktorom odznejú najznámejšie slovenské evergreeny. Pocta Karolovi Duchoňovi zaznie v podaní speváka Ludo Kuruc a legendárneho Orchestra Gustava Broma.

Program bude pokračovať koncertným uvedením najväčších hitov fenomenálnej britskej skupiny Queen. Ich dobre známe skladby ako Bohemian Rhapsody, I Want To Break Free, Under Pressure, Radio Ga Ga a mnoho ďalších zahrá kapela Queen Show v charakteristických kostýmoch, ktoré navodzujú jedinečný a energický zážitok veľmi podobný živým vystúpeniam legendárnej skupiny.

V podvečer podujatia sa návštevníci môžu tešiť na neustále vypredané opery SND, hudobné predstavenie Beatles goes Baroque, pod ktorý sa podpísal jeden z najnahrávanejších slovenských hudobníkov vo svete a skladateľ, Peter Breiner a orchester SND. Breinerovo Concerto Grosso v štýle Johanna Sebastiana Bacha prinesú v barokovej podobe nesmrteľné hity Beatles, ktoré patria k jeho najúspešnejším nahrávkam.

Záverečný koncert bude patriť slovenským a svetovým legendám a to v doprovode Orchestra Gustava Broma. O špičkové spevácke výkony sa postará najmä Ondřej G. Brzobohatý, Andrea Zimányiová a Ivana Regesova.

Počas celého podujatia bude pre návštevníkov pripravená street food zóna predajcami z Fresh Marketu, ulička pre kávičkárov a piknik v parku.

Ružinovská promenáda sa uskutoční v nedeľu 16. júna od 15.00 h v Parku Andreja Hlinku v Ružinove. Návštevníci môžu zaparkovať zadarmo pred poliklinikou Ružinov.

Vstup na podujatie je zadarmo.

Podujatie vzniklo vďaka podpore Fresh Market – farmárska tržnica, Avion Shopping Park Bratislava, CityPark Ružinov, FitCamp, ProPark Parking Solutions, ZUŠ Exnárova, Opera SND a Rádio VIVA.

EN:
The city district of Bratislava-Ružinov and Cultus Ružinov invite you to spend a pleasant Sunday afternoon on the Ružinov promenade, which will give this year a tribute to the slovak and world music legends.
The event will be full of the greatest hits of the phenomenal British band – Queen by revival band Queen Show. Visitors can look forward to the Slovak musical performance: Beatles Go Baroque wrote by Peter Breiner. The final concert will belong to Slovak and world legends, accompanied by the Gustav Brom Orchestra. Special guest of the evening will be Ondřej Gregor Brzobohatý.
There will be in the park also a street food zone, a coffee alley or picnic. The Promenade of Ružinov will take place on Sunday, June 16, at 3 pm in the Andrej Hlinka Park in Ružinov. Entry to the event is free. Visitors can park for free in front of the Ružinovská poliklinika.