RUŽINOVSKÁ PROMENÁDA 2017

11. júna


Park Andreja Hlinku, Ružinovská ulica nedeľa o 14:00

PROGRAM
14:00 Cyrano z predmestia
16:00 Blue Zodiac
17:00 Fats Jazz Band
18:30 Daniel Hůlka, Leona Machálková & Orchester Gustava Broma
20:00 Jiří Korn & Orchester Gustava Broma

Ružinovskú promenádu 2017 Vám prináša Avion shopping park. Organizátorom podujatia je Cultus Ružinov a MČ Bratislava-Ružinov. Vstup zadarmo.

 

webplagat_PROMENADA

 

Cultus Ružinov, MČ Bratislava-Ružinov a Avion Shopping Park Vás pozývajú stráviť príjemné nedeľné popoludnie Ružinovskej promenády 2017, ktoré sa bude niesť v znamení najväčších muzikálových, swingových, jazzových a bluesových hitov v podaní Jiřího Korna, Leony Machálkovej či Daniela Hůlku.

Podujatie zaháji kultový muzikál Mariána Vargu, Pavla Hammela, Jána Štrassera, Kamila Peteraja a Alty Vášovej Cyrano z pedmestia. Ide o veľkolepo koncipovaný koncert v podaní 25-členného Art Music Orchestra a sólistov Divadla Novej scény. Osobitý punc programu dodá aj špičkový a svetoznámy Spevácky zbor Lúčnica, ktorý svojím vokálnym podielom na koncerte obohatí audiovizuálne koncipované návraty k legendárnemu dielu.

Program bude pokračovať vystúpením Fats Jazz band. Orchester založený klavírnym virtuózom Ladislavom Fančovičom, oživí tradíciu hot-jazzu a swingu 20-tych až 40-tych rokov, ktorá Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi krv a vráti do dôb noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

Charizmatický český operný a muzikálový spevák a herec, Daniel Hůlka, známy z muzikálov Dracula a Monte Cristo zaspieva svoje obľúbené piesne a hity ako Šrámy lásky, Rok dvoutisící či Titanic.

Speváčka Leona Machálková predstaví tie najväčšie české muzikálové hity ako aj výber z autorskej tvorby.

Hlavným hosťom Ružinovskej promenády a vrcholom večera bude určite koncert speváka popmusic, muzikálov aj rocku Jiřího Korna, ktorého kariéra začala v 60. rokoch a pokračovala v skupine Olympic. Jiří Korn je autorom hitov Žal se odkládá, Yvetta, Ještě tě mám plnou náruč či Jednou hůř, jednou líp.

Orchester Gustava Broma bude pod taktovkou Vlada Valoviča doprevádzať koncerty Daniela Hůlku, Leonu Machálkovú aj Jiřího Korna a roztancuje a poteší svetovými hitmi jazzu a swingu uplynulého storočia.

Čerstvý vietor do plachiet hudobnej atmosféry Ružinovskej promenády prinesie mladá, novozaložená a talentovaná bluesová kapela, Blue Zodiac, ktorá prvýkrat debutovala v súťaži amatérskych kapiel a získala titul Kapela Ružinova 2017.

Ružinovskú promenáda sa uskutoční v nedeľu 11. júna od 14.00 h v Parku Andreja Hlinku v Ružinove. Vstup na podujatie je zadarmo. Návštevníci môžu zaparkovať zadarmo pred poliklinikou Ružinov.