RUŽINOVSKÁ PROMENÁDA

17. júna


Park Andreja Hlinku nedeľa od 14:00 do 22:00, 17. Júna

PROGRAM

14:00 ZUŠ Exnárova
14:30 SZUŠ Prokofievova
15:00 Sendreiovci
16:30 Neberte nám princeznú – legendárne hity
18:00 Filmový kvíz
19:00 Nezabudnuteľné filmové piesne 
Bára Basiková, Peter Makranský, Dárius Koči v doprovode sólistov sláčikovej sekcie Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a Big Bandu Českého rozhlasu

sprievodný program:
kino soundtrack zóna, výstava filmových plagátov, filmových kostýmov, najkrajšie filmové momenty
_________________________________________________________________________________________

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú stráviť príjemné nedeľné popoludnie na Ružinovskej promenáde, ktoré sa bude niesť v znamení najznámejších filmových hitov.

Podujatie zaháji koncert ZUŠ Exnárová a SZUŠ Prokofievova so špeciálnym filmovým programom. Návštevníci sa môžu tešiť na kapelu Sendreiovci & Kokavakere Lavutara, kvôli ktorým hollywoodsky skladateľ Hans Zimmer precestoval množstvo krajín, len aby našiel ten správny živelný a nespútaný rómsky temperament. Výsledok ich spolupráce zaznie na Ružinovskej promenáde.

Program bude pokračovať koncertným uvedením piesní z pôvodného slovenského filmového muzikálu Deža Ursínyho, Alty Vášovej a Jána Štrassera Neberte nám princeznú v podaní Sisa SklovskaŠtefan SkrúcanýLenka Machciníková a v doprovode kapely.

Záverečný koncert bude patriť najznámejším slovenským a svetovým filmom ako Krstný otec, Vtedy na západe, Jesus Christ Superstar, Pretty Woman, Spievanie v daždi, Bedári, Pomáda, Moped, Hriešny tanec, Fontána pre Zuzanu a mnoho iného a to v doprovode členov Symfonického orchestra slovenského rozhlasu a big band Českého rozhlasu. O špičkové spevácke výkony sa postará najmä Bára BasikováAndrea Zimányiová, Ivana Regešová, Peter Makranský a Dárius Koči.

Ružinovská promenáda sa uskutoční v nedeľu 17. júna od 14.00 h v Parku Andreja Hlinku v Ružinove. Vstup na podujatie je zadarmo.

Návštevníci môžu zaparkovať zadarmo pred poliklinikou Ružinov.