RUŽINOVSKÁ GALÉRIA

20. júna


DK Ružinov, Ružinovská 28 streda od 18:00 do 19:00, 20. Júna

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov Noémi Kolčákovej Szakállovej do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov. Spolu s kurátorkou Máriou Horváthovou ju otvorí starosta Ružinova Dušan Pekár s názvom Mágia farby a to v stredu, 20. júna o 18.00 hod. Výstava obrazov potrvá do 28. augusta 2018.

Noémi Kolčáková Szakállová

Maliarska tvorba Noémi Kolčákovej Szakállovej  je neobyčajne presvedčivá a diváka očarí erupciou farieb, gracióznosťou gesta a veľkorysosťou tvarov. I keď na prvý pohľad pôsobí ako spontánny a veľmi expresívny prejav je prekvapivo vyvážená  a štýlovo čistá. Je zrkadlom rýdzo ženského sveta videného však očami ženy priekopníčky, ktorá sebavedome búra bariéry a maľuje svoje pocity, svoje predstavy a trocha aj samú seba. Hrdinkami Noéminých obrazov sú temer výlučne ženy. Krásne, sebavedomé, odvážne a plné života. Biele i čierne, oblečené i polonahé, zmyselné i vážne. Bohyne i osobnosti umenia, módy či veľkého sveta, ale i anonymné dievčatá  plné života a optimizmu.

Farba je pre Noémi základným a rozhodujúcim médiom. Vníma jej magickú silu, jemnosť lazúr i štruktúru  pást, ale najmä schopnosť  vstrebávať i vyžarovať svetlá a tiene a tlmočiť  tajomnú reč symbolov. Noémi túto jedinečnú farbu často „spúta“  pevnou a dynamickou kresbou, ktorá tlmočí gestá, umocňuje výraz, buduje kompozičnú osnovu.  Práve tá dodáva jej dielam punc jedinečnosti a aktuálnosti.

Vstup voľný.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk a Facebooku Cultus Ružinov.

FB: https://www.facebook.com/events/1290212897779576/