RUŽA RUŽINOVA

02. júla


Park Andreja Hlinku, Ružinovská ulica nedeľa o 16:00

PROGRAM
15:00 Registrácia ružinovských záhradkárov
16:00 Koncert kapely Zenit
16:30 Kuchárska šou šéfkuchára z reštaurácie Jedna báseň
17:00 Súťaž – Najkrajšie oblečená ružová dáma

18:00 Sadenie ruží s odborným výkladom šlachtiteľa ruží, Františka Glváča

18:30 Ado Juráček, výherca súťaže Kapela Ružinova 2016

19:00 Vyhlásenie výsledkov o najkrajšiu, najvoňavejšiu ružu a kyticu z ruží
19:30 Tombola

Sprievodný program: nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, tvorivé dielne, ochutnávka výrobkov z ruže

 

MČ Ružinov a Cultus Ružinov tento rok ocenia tie najkrajšie a najvoňavejšie ruže z ružinovských záhrad a vysadením ruží v Park Andreja Hlinku, do ktorého sa môžu zapojiť deti aj dospelí, položia základ nového verejného mestského rozária, teda ružovej záhrady v Bratislave.

To všetko na prvom ročníku podujatia RUŽA RUŽINOVA, ktoré bude v nedeľu 2. júla v Parku A. Hlinku. Návštevníkov okrem pestrých farieb a krásnych vôní kvetov potešia aj stánky a ochutnávky výrobkov z ruží a bohatý kultúrny program.

Od obeda je pripravená súťaž ružinovských záhrad o NAJKRAJŠIU, NAJVOŇAVEJŠIU RUŽU A O NAJKRAŠIU KYTICU Z RUŽÍ. Odniesť si môžu hodnotné výhry v podobe poukážok v hodnote 100 Eur na nákup v záhradnom centre.

Nadšenci módy a obliekania si zas prídu na svoje v SÚŤAŽI O NAJKRAJŠIE OBLEČENÚ RUŽOVÚ DÁMU, do ktorej sa môžu zapojiť s originálnym oblečením na tému ruže. Ocenené dámy môžu získať poukázky na nákup oblečenia v Avion Shopping Park a to v hodnote 100, 50 a 30 €.

Pre deti sú pripravené tvorivé dielne, nafukovacie atrakcie a súťaž o najkrajšiu maľbu na tému ruža. V nej môžu vyhrať ceny pre celú rodinu ako víkendový pobyt, vstupenky do akvaparku a rodinnú pizzu.

V rámci programu sa návštevníci môžu tešiť na kuchársku šou šéfkuchára Tibora z ružinovskej reštaurácie Jedna báseň, ktorý predstaví varenie s neobvyklou ingredienciou – ružou.

Rozárium vznikne práve v Parku A. Hlinku a bude tak jediným verejným mestským rozáriom v Bratislave, čím chce Ružinov nadviazať na tradíciu Bratislavského mestského rozária, ktoré bolo založené v roku 1937 v Petržalke, no neskôr spolu s nástupom komunistického režimu zaniklo. Nápad na jeho realizáciu vznikol v spolupráci s dlhoročným pestovateľom a šľachtiteľom ruží, pánom Františkom Glváčom. Ten sa šľachteniu ruží venuje už 36 rokov a spolu vyšľachtil už 16 nových druhov ruží. „Idea vytvoriť prvé rozárium v Bratislave práve v Ružinove nás hneď od začiatku nadchla. Chceli by sme postupne v priebehu leta a jari 2018 ružami skrášliť celý park A. Hlinku. Osobne sa veľmi teším a dúfam, že sa nám tak podarí vytvoriť jedinečné miesto oddychu nielen pre Ružinovčanov.“ vyjadril sa starosta Dušan Pekár.

Nie je náhoda, že práve erb MČ Ružinov obsahuje emblém ruže. Ruže patria k najstarším pestovaným rastlinám vôbec a Ružinov sa v minulosti pôvodne volal nemecky Rosenthal, čo znamená Ružový ostrov. ,,Tieto krásne a vznešené kvety zdobia mnohé sídliskové predzáhradky a záhrady rodinných domov a prinášajú radosť očiam ich pestovateľov a okoloidúcich. Chceme týmto podujatím oceniť ich dlhoročné snaženie a podporiť ich aby aj naďalej skrášľovali našu mestskú časť“ dodala Andrea Kozáková z Cultusu Ružinov.

Podujatie moderuje Richard Vrablec. Vstup na podujatie bude zadarmo. Viac o podujatí Ruža Ružinova nájdete na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

 

web_plagatRUZA1