MEDZINÁRODNÁ VÝSTAVA RUŽÍ

02. mája


DK Ružinov, Ružinovská 28 streda o 14:00

Pôvab ruží, farby a neodolateľné vône – to všetko nájdete na jedinom mieste po prvýkrát v Dome kultúry Ružinov počas podujatia Medzinárodná výstava ruží.

Mestská časť Bratislava-Ružinov, Cultus Ružinov a Slovenská národná ružiarska spoločnosť pripravili pre milovníkov kvetov Medzinárodnú výstavu ruží ktorá bude prebiehať 2. a 3. júna 2018 v Dome kultúry Ružinov. Otvorenie výstavy je o 14:00 hod. Na výstavnej ploche sa predstavia desiatky súťažných ruží od vystavovateľov a predajcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Talianska, Rakúska a Holandska, ktorých ruže si budete môcť zakúpiť.

Dni plné ruží prinášajú pestrý program pre každého. Na svoje si prídu nielen milovníci kvetov ale aj tí najmenší, pre ktorých sú pripravené súťaže alebo tvorivé dielne. Na podujatí vystúpia mažoretky Siluet či spevácka legenda Marcela Laiferová, po ktorej je pomenovaná jedna zo súťažných ruží.

Pre žiakov ružinovských ZŠ a ZUŠ je pripravená súťaž o najkrajšiu maľbu s témou „Ruža – kráľovná kvetov“. Súťažné diela budú vystavené počas výstavy v DK Ružinov a tak návštevníci budú môcť hlasovať za najkrajšiu maľbu.

Vstup na podujatie je ZADARMO.

PROGRAM
2. jún 2018
14:00 Otvorenie výstavy
14:15 Mažoretky Siluet
14:30 Marcela Laiferová
19:00 Ukončenie prvého dňa výstavy

3. jún 2018
10:00 Otvorenie výstavy
17:00 Vyhodnotenie víťazných ruží
18:00 Ukončenie výstavy

Podujatie podporili: YIT, SPP, Nový Ružinov