Legendy Ružinova – venované Ďurovi Černému

26. mája


SD Nivy štvrtok o 19:00

 fb-event-iconV dome kultúry Nivy to hudobne opäť ožíva.

DK Nivy, známe aj ako Kino Nivy, sú kultovým miestom. Hrávali tu kapely ako Modus, Tublatanka, Olympic, bigbítová kapela The Springs, či hudobníci Marika Gombitová, Peci Uherčík, Richard Müller, Andrej Šeban, Ďuro Černý a mnohí iní.

Cultus Ružinov a známy hudobník Peci Uherčík organizujú v dňoch 26. – 28. mája trojdňový festival, vďaka ktorému chcú vniesť nový hudobný vietor do tohto miesta.

V prvý deň festivalu 26.5. o 19:00 sa odohrá súboj Ružinovských kapiel. Prihlásiť sa môže každá kapela a to tak, že pošle tri nahrávky na email richard.bednar@cultusruzinov.sk. Odborná komisia vyberie 6 finalistov, ktorí budú súťažiť o titul Kapela Ružinova. Víťaz získa 2-dňové nahrávanie v profesionálnom štúdiu a možnosť zahrať si na veľkom pódiu na Ružinovských hodoch.

V piatok 27.5. o 19:00 si na podujatí Peci Uherčík – Čože je to tridsiatka, návštevníci zaspomínajú na kultové hudobné klipy. Pôjde o premiéru albumu a projekciu hudobných videoklipov slovenských tvorcov od 80. rokov až po súčasnosť, spojenú s vystúpením legendárnych hudobníkov, z ktorých väčšina začínala práve v SD Nivy.

Festival sa slávnostne ukončí v sobotu 28.5. o 19:00 koncertom kapely Čenkovej deti a kapely Diamond Flowers.

Vstup voľný.
legendy