KINGSMAN: TAJNÁ SLUŽBA / LETNÉ KINO V RUŽINOVE

08. augusta


Amfiteáter pri Štrkoveckom Jazere utorok o 20:30

POZOR ZMENA!
ZAČIATOK PREMIETANÍ V AUGUSTE UŽ O 20.30 H

MČ Bratislava-Ružinov, Cultus Ružinov a RŠK Vás v spolupráci s kinom Nostalgia opäť pozývajú na letné premietania skvelých filmov každý utorok o 20:30 v auguste. Vstup zadarmo.

Miesto: amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

KINGSMAN: TAJNÁ SLUŽBA / KINGSMAN: THE SECRET SERVICE
(čsfd 81%, 262. najobľúbenejší film)

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/342878-kingsman-tajna-sluzba/prehled/

Tajní agenti organizácie Kingsman nepotrebujú mať na konci svojich mien žiadne nuly. Táto špionážna služba je oproti iným britským službám rozhodne nevládna a pochopiteľne supertajná. Počet jej agentov je pevne daný a za každého, kto odišiel (väčšinou nedobrovoľne a bolestne), nastúpi starostlivo vycvičený a otestovaný nováčik, ktorého odporučí niektorý z agentov v službe. Práve vďaka tomu sa do výberového systému dostávajú hlavne synovia významných rodín. Výnimkou z pravidla sa stane až Gary “Eggs” Price (Taron Egerton), ktorý je obyčajným chlapcom vybaveným vysokým IQ, neukončeným výcvikom u mariňákov a ocenený krajskou cenou za gymnastiku. Teraz však trávi väčšinu času na ulici, je nezamestnaný a je jednou nohou v base.
V pravú chvíľu mu ponúkne novú životnú šancu jeden z agentov Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), ktorý nielen vyzerá, ale tiež sa chová ako pravý anglický gentleman. Aspoň väčšinou. Niekedy to jednoducho nejde. A pretože sa jedná nielen o vtipný, ale aj napínavý film, potrebujeme poriadneho hlavného zloducha. Je ním Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardár a bojovník za ekológiu zbavený ilúzií. Neznáša pohľad na krv a chystá sa odrovnať naozaj veľké množstvo obyvateľov našej planéty. Vďaka tomu ju chce zachrániť a obetavo pri tom nehľadí na stratu žiadneho cudzieho života. Pomáhať mu s tým bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentná krásavica s amputovanými nohami, miesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. Podarí sa Harrymu a Eggsymu včas odhaliť pravdu o Valentinovom dômyselnom diabolskom pláne a zastaviť ho?