JOSEFINE PAVLIK – RUŽINOVSKÁ GALÉRIA

11. apríla


DK Ružinov, Ružinovská 28 streda o 18:00

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov Josefine Pavlik do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov. Spolu s kurátorkou Máriou Horváthovou ju otvorí starosta Ružinova Dušan Pekár s názvom Štruktúry, obrazy a módny dizajn a to v stredu, 11. apríla o 18.00 hod. Výstava obrazov potrvá do 31. mája 2018.

Josefine Pavlik

Výtvarníčka Josefine Pavlik je bratislavskej kultúrnej verejnosti už dlhé roky známa mimoriadne kreatívnymi výtvarnými solitérmi v oblasti šperku, módnych doplnkov, najmä klobúkov, a tiež pozoruhodnými priestorovými i závesnými objektmi. Vo svojej tvorbe využíva netradičné technológie a temer výlučne prírodné materiály, najmä textil, špagát, papier, rozmanite prírodné vlákna, trsy tráv, či perie. V jej avantgardných šperkoch však nájdeme i vzácnejšie materiály, ako striebro, perly i rôzne polodrahokamy. Z textilných techník sa venuje predovšetkým „plsteniu“, ktoré využíva pri tvarovaní svojich nápaditých a skutočne originálnych klobúkov. Často sama recykluje niektoré použité materiály, ako filtre od kávy a starý papier a vracia ich do nášho každodenného života v podobe nekonvenčných interiérových objektov. Inšpiráciu i výtvarný jazyk svojich diel nachádza autorka predovšetkým v prírode, a tá je aj základným východiskom jej voľnej maliarskej tvorby.
Josefine Pavlik využíva rozmanité kombinované techniky a rôzne materiály – sadru, alabastrový piesok, či asfalt v kombinácii s akrylom na dosiahnutie tajomných štruktúr a kontrastov, ktoré sú pre jej maliarske diela príznačné. Jej obrazy sú žiarivo farebné, ale i decentné, plné pohybu, dynamiky a života. Sú to sugestívne záznamy okamihov prežívaných v prírode, v záhrade, na vode (v Taufkirchene žije vo vodnom zámku), ale i v ruchu miest, či v intimite galérií a múzeí. I keď na prvý pohľad sú to diela abstraktné, pozorný divák v nich vycíti náznaky tvarov, fragmenty konárov, obrysy postáv, ba dokonca môže identifikovať celý príbeh, ktorý vychádza z reálneho života.

Vstup voľný.

828x465_rg