AVE MARIA

23. júna


DK Ružinov, Ružinovská ulica piatok o 19:00

Cultus Ružinov vás pozýva na koncert troch osobností českej a slovenskej hudobnej scény s názvom Ave Maria.

V rámci večera sa publiku predstaví klavírny virtuóz Richard Rikkon so svojimi jedinečnými koncertnými parafrázami a improvizáciami. Ako šesťročný sa stal víťazom Bartókovej ceny v Maďarsku, kde získal aj všetky zvláštne ocenenia. Pravidelne hrával s viacerými renomovanými hudobnými telesami ako Orchester De Radio et Television Paris, Concerge bouw – Orchester Amsterdam či Symphonie Orchester Zűrich.
Diváci si vypočujú aj piesne v podaní klarinetistu a saxofonistu Felixa Slováčka. Felix bol členom Orchestra Karla Vlacha, dlhoročným sólistom Orchestra Ladislava Štaidla a šéfdirigentom Tanečného orchestra Československého rozhlasu, ktorý dnes riadi pod novým názvom ako svoj vlastný big band.

Hosťom večera bude taktiež slovenská speváčka a muzikálová herečka Natália Hatalová. Natália je verejnosti známa z muzikálov Atlantída, Mačky/Cats či Šlahačková princezná ale aj z národného kola Eurovízie. Spievala tiež v televíznom programe Legendy popu, Milujem Slovensko či Dobre vedieť.

Na koncerte v DK Ružinov, ktorý sa bude konať 23. júna 2017 o 19.00 h, sa diváci môžu tešiť aj na skladbu Ave Maria v unikátnom podaní jednotlivých umelcov.

Vstupenky v sieti Ticketportal. Viac informácií na cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.