FOR MEDITATION & THE PLAYERS

28. júna


SD Nivy, Súťažná 18 pondelok o 19:00

Mestská časť Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov a Fanclub Meditating Four vás pozývajú na moderované pásmo spojené s koncertom The Players a For Meditation a výstavou Fanclubu Meditating Four, ktoré sa uskutoční 28. júna 2021 o 19.00 hod. v SD Nivy.
Koncertný večer je odkazom na vystúpenie skupiny For Meditation, ktoré sa podľa zachovaného dobového plagátu uskutočnilo na rovnakom mieste presne pred 50. rokmi. Svoju spomienku na dobové udalosti a zážitky z legendárneho bratislavského koncertu priblížia slovom Daniel Hevier, Peter Koreň, Jozef „Dodo“ Šuhajda, Ján Lehotský, Vladimír Godár, Marián Slovák, členovia Fan clubu Meditating Four a ďalší. Vyvrcholením večera bude koncert „reinkarnovaných“, v súčasnosti viacgeneračných zoskupení The Players a For Meditation. V oboch zostavách hrával, bol autorom väčšiny skladieb a dodnes vystupuje charizmatická ikona bratislavského bigbítu – Jozef Barina.
V čase podujatia budú vystavené vo vestibule SD Nivy unikátne – doteraz nezverejnené – artefakty pripomínajúce vtedajšiu činnosť fan clubu skupiny Meditating Four.
Dátum: 28.6.2020, 19.00 hod.
Miesto: SD Nivy, Súťažná 18, Bratislava
Hrajú: The Players, For Meditation
Slovom sprevádzajú:
Marián Slovák, Jozef Barina, Peter Koreň, Daniel Hevier, Jozef „Dodo“ Šuhajda, Ján Lehotský, Vladimír Godár a i.
Vstupné dobrovoľné.
Toto podujatie vzniklo vďaka finančnej podpore Fond na podporu umenia a SOZA.