Večer s legendou – Jožo Ráž

30.03.2017

Rocková legenda zo skupiny Elán, azda najznámejší spevák na Slovensku a Ružinovčan, Jožo Ráž bol v nedeľu 19. 3. hosťom unikátnej talkshow Večer s legendou.

 

Podujatie s podporou MČ Bratislava-Ružinov a Cultusu Ružinov sa uskutočnilo v rámci festivalu Legendy Ružinova a konalo sa spoločenskom dome Nivy. Jeho hlavným cieľom bola podpora pôvodnej slovenskej tvorby ako aj vzdanie holdu legendárnemu Ružinovčanovi.

 

Celý večer bol pre meninového oslávenca Joža Ráža tak trochu prekvapením, keďže dopredu nevedel kto budú ďalší hostia. Boli to slávny boxer a Jožov najlepší priateľ, Jaro Linka a Otto Kollman, známy aj zo šou Elán je Elán, ktorý prítomným zaspieval elánovské hity.

 

Ružinovčania sa podľa slov riaditeľky Cultusu Ružinov, Andrei Kozákovej, môžu v budúcnosti tešiť aj na ďalšie večery plné príjemných stretnutí: „Tu v Ružinove aj v okolí máme medzi sebou nesmierne množstvo Osobností, ktoré za sebou v živote zanechali výraznú stopu. A práve Jožo Ráž je človek, ktorý takou Osobnosťou s veľkým O je. Chceme na tento úspešný večer v budúcnosti rozhodne nadviazať a prinášať najvýraznejšie osobnosti spoločenského a kultúrneho života.“

Fotograf Marek Trúsik